Sportovní hala

Florbalová premiéra mužů na domácí půdě

/ Jiří Janeček

25. září 2021 sehráli muži své první domácí zápasy

25. září 2021 sehráli muži své první domácí zápasy v nové sportovní hale. Příprava turnaje, i ve spolupráci se správcem haly, p. Wolkerem proběhla výborně. Děkujeme všem organizátorům.

Prvním zápasem bylo derby se sousední Bystřicí, dlouhodobým účastníkem vyšších soutěží. Zápas byl od úvodního hvizdu vyrovnaný. V polovině zápasu jsme sice vedli 4:2, ale Bystřice zaslouženě vyrovnala. Rozhodnout tak musely nájezdy, po kterých bod navíc brala Bystřice. V zápase se prosadil dvakrát Filip Chalupa. Po jednom gólu přidali Jan Svoboda a David Krejčí.

I druhé utkání bylo vyrovnané. Tentokrát jsme se přetahovali s Havlíčkovým Brodem. Opět jsme většinu zápasu vedli, ale vždy jsme byli jen o kousek napřed. Rozhodující gól vsítil Jan Svoboda, tři minuty před koncem a my tak vyhráli 5:4. Po dvou gólech přispěli ještě Filip Chalupa a Tomáš Mrázek.

V zázemí haly nachází bufet, tak bylo myšleno i na příjemné občerstvení mezi zápasy jak pro hráče, tak pro diváky, kterých přišlo několik desítek, což je určitě příjemný pocit, jelikož běžně nás „venku“ vidí jen pár nejskalnějších přátel či členů rodiny.

Muži zvládli odehrát i druhé kolo, tentokrát v Bystřici. Zde se nejprve utkali se silnými Sabots Jihlava, kteří na prvním turnaji dominovali. První dvě třetiny jsme měli zápas pevně v rukou, a i když se Jihlava dostala několikrát do velké šance, Jakub Sedlařík v bráně nic nepustil. My se naopak dostali do vedení 3:0. V 35. minutě ale Jihlava srovnala a vlilo jim to novou sílu, zatímco my spíše bránili. To se nám vymstilo a nechali jsme soupeře srovnat. Následně jsme měli několik slibných střel, ale žádná se neujala. Tentokrát jsme ale na nájezdy uspěli a zachránili alespoň bod navíc.

Zápas proti Pelhřimovu byl téměř od začátku vyhrocený. Rozhodčí kupili hodně chyb a obě strany se právem rozčilovaly. Zápas jsme výsledkově od úvodu drželi v našich rukou a postupně přidávali další góly. Pelhřimov se držel na dostřel, ale nestačilo jim to. Nakonec jsme vyhráli po divokém zápase 10:7.

Na turnaji se zaskvěli hlavně kapitán František Košík, který si ze dvou zápasů odvezl 8 gólů a 2 asistence. 1 gól a 6 asistencí měl Jan Svoboda. Gólově se přidali ještě Filip Chalupa, Tomáš Mrázek a David Krejčí.

Letos se muži představí doma ještě jednou, a to 18. prosince. Můžete si tak zpříjemnit předvánoční čas s námi. Tabulku soutěže lze najít zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/regionalni-liga-muzu-sk5/.