Sportovní hala

Do nové haly se sportovci vejdou

Rubriky: Sportovní hala
/ Nové Město na Moravě

Budova Sportovní haly stojí a je na čase ptát se, jak bude vypadat její provoz. Ptali jsme se ředitele Městských lázní Jiřího Brychty, který bude mít halu na starosti.

Do nové haly se sportovci vejdou

Jak se stalo, že ředitel Městských lázní bude mít na starosti novou Sportovní halu?

Město se domluvilo se společností Novoměstské služby, že bychom pro ně dělali správu haly. Sjednali jsme na to příkazní smlouvu a pro město budeme vykonávat práci správce haly. V praxi to znamená, že na místě bude jeden technik na plný úvazek, který bude dohlížet na provoz haly. Pokud by technik nebyl na místě, pohotovost budou mít další technici z Městských lázní. Dále budeme dělat propagaci, správu webových stránek a provozovat rezervační systém. Budeme také domlouvat pronájmy a samozřejmě i provádět pravidelný úklid haly.

Stavba vypadá, že je téměř hotova. Už zkoušíte provoz?

Do zkušebního provozu by hala měla jít v půli července. Budeme testovat, jak vše funguje. V současné době proběhly také schůzky se zástupci škol a sportovních oddílů, kteří nám řekli své požadavky a představy, jak by halu využívali. Zřídili jsme webové stránky hala.nmnm.cz, kde budou všechny dostupné informace. Tedy jaké sporty je možné v hale provozovat a zejména rezervační kalendář, kde bude jasně vidět, kdy je hala obsazena a kým. Přes stránky bude také přirozeně možné zamlouvat si halu pro sportovní aktivity. Webové stránky budou přístupné jak samostatně, tak ze stránek města a Městských lázní.

Když by se někdo chtěl informovat o provozu haly osobně, kam má jít?

Správu bude provozovat recepce v Městských lázních. Ta má otevřeno 12 hodin denně, každý den i o svátcích.

Komu je hala vlastně určena? Máte už nějakou představu o tom, jak bude vypadat její provoz?

Hala byla postavena primárně pro Novoměšťáky. V rezervačním kalendáři tak budou mít prioritu novoměstské základní školy, které tam budou chodit na tělocvik. Druhé v pořadí jsou střední školy a organizace města. Přednost budou mít také sportovní kluby a spolky z Nového Města. Prostor se ale určitě najde i pro veřejnost, která si bude moci halu také pronajmout pro svoje aktivity.

Už během přípravy projektu lecco nasvědčovalo tomu, že zájem o využití haly bude veliký. Potvrzuje se to?

Zájem je opravdu enormní a ukazuje se, že hala byla dobrá investice, která je v Novém Městě potřeba. Chtěl bych ubezpečit všechny zájemce, že místa je dost. Postavením haly vznikl prostor, který lze rozdělit na tři plnohodnotné kurty, kde je možné provozovat širokou škálu sportů. K tomu je nutné připočíst samozřejmě lezeckou stěnu. Hala vypadá výborně, je srovnatelná se špičkovými halami v okolí. Bude vybavena pro basketbal, volejbal, florbal, kopanou, badminton. Povrch je tam dost rychlý, takže tenis je s otazníkem, ale trénink si tam dovedu představit. Najdou zde místo i atleti na zimní tréninky. Součástí je i výbava pro gymnastiku. Ohledně vybavení můžeme počítat s brankami, sítěmi na volejbal, mantinely na florbal. Zkrátka tu bude vše, co vás v takové hale napadne. Kapacitně je hala pro 200 osob a má perfektní nazvučení, takže je možné případná veřejná utkání i komentovat.

Jak bude vypadat provoz lezecké stěny?

Jsem v kontaktu s lezeckým oddílem Trip Team, který se nabídl, že bude zajišťovat možnost objednat lektora pro zájemce, kteří by se chtěli naučit lézt. Vstupné se platí jednotlivě 100 Kč za hodinu. Samozřejmě stěnu bude možné si pronajmout celou pro sebe. Lézt tam ale musí vždy alespoň dva lidé.

Jaké má hala zázemí?

V hale jsou tři samostatné šatny a sociálky. Svoji šatnu mají také rozhodčí. V hale bude navíc i kavárna s občerstvením. Tu bude provozovat externí firma. Ta by měla být v provozu po celou dobu, kdy bude hala otevřena. Osobně počítám s tím, že hala bude v provozu každý den, podobně jako Městské lázně. Ten zájem tomu odpovídá.

TELEFON : 775 873 073
TELEFON : 725 916 480
E-MAIL : hala@nmnm.cz